Instagram hesap dondurma – Instagram hesap silme – Instagram hesap kapatma

Loading…

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram hesabı kapatma, silme ve dondurma işlemlerinin nasıl yapıldığını bu yazımızda adım adım sizlerle paylaştık.

Fotoğraf ve video uygulaması olan Instagram hesap silme, dondurma ve kapatma işlemlerinin nasıl yapıldığını adım adım anlattık.

Artık gündelik hayatımızın bir parçası olan sosyal medya uygulamaları arasında en çok kullanılan şüphesiz Instagram. Çok zaman harcıyorsanız ya da sıkıldıysanız ve artık Instagram kullanmak istemiyorsanız hesabınızı geçici olarak dondurabilir, kapatabilir ya da kalıcı olarak silebilirsiniz. Peki, Instagram hesabınızı nasıl silebilir, kapatabilir ya da dondurabilirsiniz.

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram, akıllı telefonlarda kurulu olarak gelen fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımı yapabilmek için öncelikle bir profil hesabı oluşturulmalıdır. Sonrasında arkadaşlık istekleri gönderebilir, istekleriniz kabul edildiğinde arkadaşlarınızın fotoğraflarını beğenebilir ve yorum yapabilirsiniz. Instagram hesabı üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Instagram, Facebook ve Twitter gibi uygulamalara kıyasen daha basit ve kullanışlıdır.

KULLANICILAR INSTAGRAM HESAPLARINI NEDEN KAPATILIYOR?

Instagram kullanıcılarının hesaplarını kapatması ya da silmesinin çeşitli nedenleri bulunuyor. Bunların başından ilk sıralarda, çok fazla reklam yer alması, ikinci bir hesap açılması, çok zaman alması, kullanımının zor gelmesi, gizlilik endişelerinin olması, takipleşecek çevrenin bulunmaması gibi nedenler yer alıyor.

INSTAGRAM HESAP SİLME NASIL YAPILIR?

Instagram hesabınızı akıllı telefon ve bilgisayar üzerinden kolaylıkla silebilirsiniz.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ adresine gidiniz. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir. Hesabınızı Instagram uygulamasının içinden silemezsiniz.

Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

Hesabımı kalıcı olarak sil’e tıklayın veya dokunun.

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap’ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin.

Instagram hesabı dondurma işlemi yukarıdaki simgeye tıklanarak yapılabilir.

INSTAGRAM HESABI KAPATMA VE DONDURMA NASIL YAPILIR?

Instagram.com’a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız.

Sağ üst kısımdaki insan simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenle’yi seçin.

Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapat’a dokunun veya tıklayın.

Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.

Hesabı Geçici Olarak Kapat’a dokunun veya tıklayın.


1988 Malatya doğumlu. Zeytinburnu Teknik Lisesi Bilgisayar(Yazılım) bölümünden mezun oldu. İstanbul Aydın Üniversitesi Ön Lisans (%100 Burslu) E-ticaret bölümünü bitirdi.  Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde lisansını tamamladı. Flo.com.tr’de stajını yaptı. Nişantaşı Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yaptı. 2007 yılından itibaren çalıştığı turizm sektörünü radikal bir kararla 2013 yılında bıraktı. Şu anda Piri Medya çatısı altında Yenisafak.com ve Gzt.com sitelerinde SEO ve içerik stratejisi çalışmalarını yürütüyor. Deneyimlerini paylaşmak için SEO Dershanesi’ni kurdu.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *